}

Jeśli zaczniesz wątpić w siebie, uciszać wewnętrzny głos i kwestionować swoją wartość i zdolności, ponieważ to, co dla Ciebie ważne i czym chcesz się dzielić odbiega od tego, co dobrze Ci znane, zadaj sobie to jedno pytanie: jak chcesz przeżyć swoje życie?

Pracuję z kobietami. Kobietami, które chcą żyć autentycznie z poczuciem własnej wartości, które chcą żyć i pracować z wielką odwagą.  I to, co nie przestaje mnie zdumiewać to to, że wiele kobiet, z którymi spotykam się na gruncie zawodowym, czy prywatnym,  ma wręcz niezwykłą wizję na siebie i świat, ale nie ma odwagi jej pokazać. Przełomowe koncepcje, odważne idee, piękne marzenia zostają zamknięte w czterech ścianach. Powodów jest wiele:

  • -brak wiary w siebie
  • -podważanie własnych umiejętności
  • -wmawianie sobie, że "nie jestem dość dobra"
  • -brak gotowości (jeszcze trzeba zrobić kilka kursów, jeszcze….)
  • -rezygnacja przy pierwszych przeszkodach
  • -sabotowanie własnych pomysłów
  • -lęk przed krytyką, lęk przed porażką, lęk przed sukcesem
  • -i u podstaw tego wszystkiego- WSTYD

 

Natrafiają na mur, który same pieczołowicie wzniosły, bo największymi i najostrzejszymi krytykami jesteśmy my sami. I w ten oto sposób kobiety, które mają coś ważnego do powiedzenia zamykają usta i spuszczają głowę.

Jesteś rewolucją to apel do wszystkich kobiet, które chcą czynić ten świat lepszym miejscem do życia.

Znajdź swój głos i mów. Pokaż siebie i pozwól się zobaczyć taką, jaką jesteś naprawdę, bo wierzę, że wspólnie możemy zmieniać ten świat.

DOŚĆ. Dość spychania na margines tego, co dla Ciebie ważne. Tego, co sprawia, że czujesz radość i spełnienie. Dość milczenia. Dość czekania, aż ktoś inny zacznie zmieniać świat (i Twoje życie) za Ciebie! Bo to, czego ten świat najbardziej potrzebuje to odważnych i wrażliwych kobiet, kobiet z misją. Nie mamy mocy zmieniania przeszłości, ale dzisiaj możemy kształtować nasze jutro. A za świat,  w którym każda z nas będzie mogła być w pełni rozwijać swoje możliwości, być dumną z siebie i dzielić się dobrem, jesteśmy wszyscy odpowiedzialni- to zarówno mój, jak i Twój obowiązek.

Marzę o świecie, w którym kobiety będę zdobywać się na odwagę, by wyjść z cienia i mówić głośno o tym, co dla nich ważne. Marzę o świecie, w którym kobiety będą czuć się na tyle silne, by z zaangażowaniem i pasją realizować pragnienia i cele. Z zaangażowaniem niepodszytym wątpliwościami w siebie i we własne umiejętności, czy próbą ochrony przed krytyką. Wierzę, że taki świat jest możliwy i możemy go wspólnie tworzyć.  Wierzę, z bardzo prostego powodu, bo wiem, że każda z nas ma w sobie coś, czym warto się dzielić– unikalny dar dla świata.

Gdybyśmy mogły usiąść teraz razem na ławce i porozmawiać otwarcie o tym, co jest dla ciebie ważne i co rodzi Twoją frustrację to, co byś mi powiedziała. Może w Twoim sercu już jest pomysł, którym chciałabyś się dzielić, a może jeszcze nie wiesz, co chciałabyś robić, ale czujesz, że masz do odegrania jakąś rolę.  Poruszają nas różne sprawy, trapią różne kwestie. Nie chodzi tutaj o to, jak duży projekt masz do zrealizowania (wynalezienie lekarstwa na raka, czy założenie bloga z przepisami), ale o to, żeby robić coś, co nadaje życiu sens, co wnosi wartość w życie innych. Masz w sobie coś, czym warto się dzielić!

Nie lekceważ tego. Nie okradaj się z wartości. Nie podważaj własnego głosu.

Jesteś odpowiedzią na potrzeby tego świata!


Chcesz wprowadzać zmiany już teraz? Pobierz ćwiczenie, które dla Ciebie przygotowałam:

[embed_popupally_pro popup_id=”6″]

Pin It on Pinterest

Share This