}

KOBIETY i wstyd

W oparciu o pracę dr Brené Brown

9.09.2017, KATOWICE,

Wstyd. Jedna z najbardziej niedocenionych sił rządzących światem. Wszyscy go doświadczamy. Wszyscy boimy się o nim mówić.

A im mniej rozumiemy wstyd i sposób, w jaki wpływa na nasze emocje, myśli i zachowania, tym większą ma nad nami kontrolę. Jeśli znajdziemy w sobie odwagę, aby mówić o tym, co trudne i z życzliwością nauczymy się słuchać,  możemy zmienić sposób, w jaki żyjemy, kochamy, jakimi rodzicami jesteśmy i jak przewodzimy.

Bez względu na to, kim jesteśmy, czym się zajmujemy i jakie mamy doświadczenia, wszyscy toczymy nieustającą bitwę z poczuciem „nigdy dość”. Nigdy dość dobra, ładna, mądra, zdolna, kochana, doskonała, szczęśliwa, szczupła. Wkładamy bardzo dużo wysiłku i energii przejmując się tym, co pomyślą inni i spełniając cudze oczekiwania. Z niezwykłą ostrożnością prezentując światu okrojoną wersję nas samych.

Z każdej strony jesteśmy bombardowane przekazami mówiącymi, jakie powinnyśmy być, jak wyglądać, jak się zachowywać. Uwierzyłyśmy, że bycie niedoskonałą jest równoznaczne z byciem niewystarczającą. Nauczyłyśmy się milczeć i chronić siebie przed wstydem, krytyką, poczuciem winy. Udawanie i perfekcjonizm stały się bezpieczną opcją.

Dr Brené Brown zapoczątkowała globalną debatę na temat odwagi, wstydu, wrażliwości i poczucia własnej wartości.

Wydarzenie „Kobiety i wstyd” jest kontynuacją tej debaty i jednym ze sposobów na czynienie tego świata odważniejszym miejscem.

WSŁUCHUJĄC SIĘ WSTYD

Doktor Brené Brown jest licencjonowanym pracownikiem socjalnym i pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Houston. Od piętnastu lat bada wrażliwość, odwagę poczucie własnej wartości oraz wstyd. Wyniki jej badań prezentowano w takich stacjach, jak PBS, NPR, CNN, czy Oprah Winfrey’s Super Soul Sunday. Brown jest autorką dwóch bestsellerów z listy New York Times Z wielką odwagą oraz Dary niedoskonałości. Jest również autorką I Thought It Was Just Me (2007) oraz Rising strong (Rosnąc w siłę). Jej wystąpienie na TEDx Houston- „Potęga wrażliwości” jest w dziesiątce najczęściej oglądanych wystąpień na świecie, 14 milionów wyświetleń. Więcej informacji na: www.brenebrown.com.

Kobiety i Wstyd

czyli o sprzecznych i rywalizujących ze sobą oczekiwań, które mówią nam dokładnie:

 • kim powinnyśmy być
 • co powinnyśmy robić
 • jakie powinnyśmy być

W trakcie wydarzenia:

 • poznasz najważniejsze wnioski z wieloletnich badań Brené Brown
 • dowiesz się, czym jest wstyd i jak wpływa na każdy obszar naszego życia
 • poznasz różnice między kobietami i mężczyznami w zakresie odczuwania wstydu
 • poznasz sposoby na radzenie sobie ze wstydem
 • zrozumiesz i docenisz istotę wrażliwość, czyli gotowości do odsłonięcia się i pokazania swojego prawdziwego ja
 • dowiesz się, co to znaczy wykazywać się wielką odwagą i jak możesz praktykować ją każdego dnia
 • dowiesz się, czym jest proces podnoszenie się z upadków i jak sama możesz „rosnąć w siłę”
 • dowiesz się, jak pisać własne zakończenie, czyli o historiach którymi próbujemy zaprzeczać i braniu odpowiedzialności za siebie

3 godziny z wydarzenia „Kobiety i Wstyd” to próbka warsztatu „Z wielką odwagąTM”.

3-godzinny próbka warsztatu Z WIELKĄ ODWAGĄ- THE DARING WAY™, modelu stworzonego przed doktor Brené Brown, które przez kilkanaście lat badała zagadnienia związane ze wstydem, odwagą i wrażliwością. Jej wystąpienie na TEDx Houston- “Potęga wrażliwości” jest w dziesiątce najczęściej oglądanych wystąpień na świecie.

Sercem modelu THE DARING WAY™ jest wrażliwość, dzięki której możemy:
• praktykować odwagę, stawiać granice i pokazywać się światu takimi, jakimi jesteśmy naprawdę
• zrezygnowanie z myślenia o tym, kim powinniśmy być i zaakceptować to, kim jesteśmy
• praktykować współczucie wobec siebie

BIORĄC UDZIAŁ W WYDARZENIU „KOBIETY I WSTYD” wspierasz projekt „Siostry”.

 

Jestem kobietą, jestem liderką i wspieram wszystkie kobiety w walce o ich prawa. Dlatego wspieram film „Siostry”
pokazujący realia życia kobiet w Afganistanie.  

20% z każdego sprzedanego biletu wędruje na wsparcie tego projektu.

 

Wspólnie możemy zrobić coś dobrego!

 

Każda uczestniczka otrzyma dyplom wsparcia na rzecz kobiet.

KIM JESTEM I DLACZEGO STWORZYŁAM TO WYDARZENIE?

Nazywam się Magdalena Kluszczyk i wspieram kobiety w budowaniu odważnego życia i kariery, w której będą pokazywać siebie, dzielić się tym, co w nich najlepsze i zmieniać świat. W listopadzie 2015 roku wyjechałam do Londynu, aby uczyć się pod czujnym i wrażliwym okiem dr Brené Brown. Jestem facylitatorem The Daring Way TM (Z wielką odwagą) oraz Rising Stron TM (Rosnąc w siłę), psychologiem (Uniwersytet SWPS), coachem (The art and science of coaching). Ukończyłam program Playing Big autorstwa Tary Mohr. Prowadzę również rozwojowe wyprawy dla kobiet w asyście psów zaprzęgowych. Więcej o mnie: www.wedrujacazwilkami.pl oraz www.magdalenakluszczyk.pl

Stworzyłam to wydarzenie, bo wierzę, że szczere rozmowy na temat wstydu i wrażliwości mogą zmieniać świat. I wierzę, że tym, czego ten świat potrzebuje są kobiety, które mają odwagę pokazać siebie w pełni.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?


W listopadzie 2015 roku pierwszy raz w życiu wsiadłam do samolotu i wyruszyłam w podróż, aby uczyć się pod czujnym i wrażliwym okiem Brené Brown. Intensywne i piękne dni, pełne wzruszeń, odkryć, głębokiej pracy i wyjątkowych znajomości. ODWAGA i WRAŻLIWOŚĆ- te słowa towarzyszyły mi w trakcie pobytu w Londynie i towarzyszą do dnia dzisiejszego. Wracając do domu czułam, że już nic nie będzie takie, jak dawniej, że ja nie jestem już taka, jak te kilka dni wcześniej. Zmiana ZAWSZE wytrąca nas z okowów bezpieczeństwa i jak pisze B. Brown, „wszystkie znaczące zmiany w życiu odbywają się powoli”, więc warto uzbroić się w cierpliwość, bo będziemy balansować pomiędzy tym, co dobrze nam znane, a tym, co nowe i ryzykowne.

.

….

9.09.2017, KATOWICE,

godz. 9.00-17.00

MIEJSCE WYDARZENIA:

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Katowicach.

TWOJA INWESTYCJA: 

249 zł.

W skład ceny wydarzenia wchodzą: udział w szkoleniu, zeszyt ćwiczeń

W skład ceny NIE wchodzą:

-przerwy kawowe, wyżywienie (godzinna przerwa obiadowa)

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: kontakt@magdalenakluszczyk.pl

Pin It on Pinterest

Share This