}

9-sposobow-na-perfekcyjne-zrujnowanie-sobie-zycia-1

Wiem, jak to jest, kiedy pragnie się czegoś tak bardzo, że nawet myślenie o tym naprawa grozą. Wiem, jak to jest, gdy lęk wiąże Ci ręce, a brak wiary w siebie zamyka Ci usta. Wiem, jak to jest, gdy wątpliwości chwytają za gardło, a serce wypełnia bezradność i frustracja. Wiem, jak to jest, gdy zamiast odwagi wybiera się bezpieczniejszą opcję. Bo przecież tak mało jeszcze wiemy, bo przecież to na pewno się nie uda, ośmieszymy się, nie jesteśmy gotowe.

Droga kobieto,

wiem, jak kusząca potrafi być perspektywa schowania się przed światem, gdzie nie dosięgnie Cię krytyka, zranienie, rozczarowanie. Wiem, bo sama często wybierałam tę opcję. Dusząc moją obsesyjną potrzebę ratowania tego świata. Bo ciężko się przyznać przed sobą i innymi, że

-widok czyjejś krzywdy sprawiał, że nie mogłam spać, bo poczucie winy i bezradność dusiły mnie od środka i nie mogłam pogodzić się z prostym faktem, że nie każdemu można pomóc.

-stawiałam poprzeczkę bardzo wysoko. Jak zapewne się domyślasz, ciężko żyje się z przekonaniem, że gdybym pracowała więcej i zarabiała więcej to mogłabym bardziej pomóc.

-wstydziłam się, że coś ze mną jest nie tak, skoro tak odbieram i odczuwam świat (i pomyśleć, że tak było jeszcze kilka lat temu)

Piszę Ci o tym z kilku powodów. Przede wszystkim każdy z nas ma swoją historię, ale to od Ciebie zależy, jakie będzie jej zakończenie. Ja piszę swoje własne.

 

Chcę, abyś pamiętała, że

Piękne zdjęcia zamieszczane w sieci nie świadczą o pięknym i łatwym życiu.
Ja, jak i każda inna osoba na tym świecie, ma lepsze i gorsze dni i to nie ma nic wspólnego z Tobą.
Słowa mogą ranić, a obrzucanie kogoś błotem świadczy tak naprawdę tylko o tobie i nie pomoże Ci rozwiązać Twoich problemów.
Warto widzieć w innych dobro, a nie szukać ataków w swoją stronę.
Jesteś tutaj na chwilę i że warto zostawić coś dobrego po sobie.
Nie jesteś sama, ja też często się boję.
Czasem trzeba upaść, aby odnaleźć swoją siłę.

Możesz być kobietą, która mówi o tym, co dla niej ważne, chociaż wie, że może spotkać się z odrzuceniem i krytyką. Możesz być kobietą, która szanuje siebie i zna swoją wartość. Wartość, której nie mierzy się osiągnięciami. Możesz być kobietą, która wybiera odwagę, a nie ciągłe życie w cieniu.

I posłuchaj mnie teraz bardzo uważnie...

Odwaga, wewnętrzna siła, kompetencje, wytrwałość są nieodłączoną częścią Ciebie!

Kiedy boisz się mówić o tym, kim jesteś i co jest dla Ciebie ważne, wstyd przejmuje kontrolę i bezlitośnie żywi się poczuciem Twojej wartości. To wszystko odbywa się kosztem Ciebie. I jeśli oczekujesz, że powiem Ci, abyś zwolniła i ograniczała swoje działania, to przykro mi, że Cię rozczaruję, ale to nie jest dobry czas na złożenie broni. Moje przesłanie zawiera się w tych słowach:  rób więcej, ale w zgodzie ze sobą.

Dlaczego ? Bo nigdy w całej historii ludzkiego życia, świat tak bardzo nie potrzebował kobiet, jak teraz. Kobiet, które mają odwagę zabrać głos, które mają dość zamykania im ust i oddawania tego świata w ręce mężczyzn (wybaczcie Panowie, wiem, że wielu z was robi cudowne rzeczy, ale mężczyźni rządzą światem i niestety ten świat chyli się ku upadkowi).

Bo rzeczywistość jest taka:

-co 5 sekund umiera dziecko z głodu

-od 800,000 do 4 milionów kobiet, mężczyzn, dzieci staje się ofiarami handlu żywym towarem (każdego roku!!)

-większość zwierząt, które trafią do schroniska już nigdy go  nie opuszczą

-kobiety i dzieci nie mają dostępu do edukacji

-szacuje się, że do 2020 roku zniknie z ziemi 2/3 zwierząt

To tylko mały wycinek!

Droga kobieto!

Nie namawiam Cię do rzucenia pracy i poświęcenia swojego życia wyższej sprawie (jeśli chcesz to zrobić to świetnie!). To, co chcę ci powiedzieć to to, że masz WYBÓR.  Możesz robić coś dobrego dla siebie i dla innych.

Możesz rozwinąć firmę/bloga, zrealizować najśmielszy pomysł i wspierać inne kobiety.

Jeśli masz własną firmę to nie ograniczaj się tylko do głównej działalności. Niech Twój biznes będzie skierowany na czynieniu dobra-promuj akcje, zamieszczaj banery, wspieraj.

Jeśli prowadzisz bloga poruszaj również ważne i trudne tematy. Ludzie czytają, co piszesz, więc bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.

Zorganizuj zbiórkę lub grupę wolontariacką w Twoim miejscu pracy.

Angażuj innych! Działaj! Pokaż na, co tak naprawdę Cię stać! Bądź liderką całym sercem!

 

Zmieniając siebie możesz zmieniać świat

Im więcej nas będzie, im skuteczniej będziemy umiały radzić sobie z tym, co trzyma nas w ukryciu, tym więcej będziemy mogły zrobić coś dobrego- RAZEM, NIE PRZECIW SOBIE. Bardzo w to wierzę! Dlatego tworzę to miejsce, dla kobiet, które chcą wprowadzać zmiany w sobie i na świecie. Jeśli już trochę mnie znasz to zapewne wiesz, że wspieram w rozwoju kobiety, jaki angażuję się w akcje mające poprawić los zwierząt w naszym kraju.  Jeśli wolisz potulnie spuszczać głowę, wykonywać działania na medal, oczekiwać, że ludzie to zauważą i docenią, jeśli wolisz być lubianą, niż odważną kobietą- to Twój wybór. Możesz wybrać komfort lub odwagę, ale nie możesz wybrać ich obu.

Moja praca to jeden z moich sposobów na wyjście z cienia i wyciągnięcie ręki w stronę kobiet, które chcą wprowadzać zmiany w sobie i na świecie. A jaki będzie Twój?

Wyjdź z cienia! Już czas!