}

Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała? Ruszyłabyś w podróż dookoła świata, założyła własną firmę, a może zrealizowała ogólnopolską kampanię promującą ideę aktywności na świeżym powietrzu?

Strach paraliżuje. Odbiera nam zdolność racjonalnego myślenia i przełącza nas na tryb obronny, bo naszą podstawową potrzebą jest bezpieczeństwo. A ryzyko, wystawienie siebie na krytykę i możliwą porażkę odbiega od wizji szczęśliwego życia.

W piątek zakończyło się 5-dniowe wyzwanie ?działaj pomimo lęku?, do którego dołączyło ponad 400 kobiet. Miałam ten ogromny zaszczyt był słuchać kobiet, które dzieliły się swoimi marzeniami, obawami i wprowadzały kroki w życie. Grupa dalej tętni życiem i widzę, jaki potencjał niesie ze sobą wsparcie innych kobiet. I jeśli się zastanawiasz, czy zaledwie 5 dni wystarczy, aby coś zmienić w swoim życiu to odpowiedź brzmi TAK. Jest tylko jedno ALE- trzeba tego chcieć. Łatwo szukać wymówek: za mało czasu, za dużo lat, za mało lat, za mało doświadczenia, za mało wiedzy, za mało pieniędzy, bo jej jest łatwiej.

Powiem Ci jedno, kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów. Wiem, bo sama wielokrotnie przechodziłam przez ten schemat i wiem do, jakich absurdów może doprowadzić.

Nie możemy uciekać przed lękiem, powinniśmy mu się przyjrzeć, poznać go i zrozumieć. Zaakceptować jego obecność, bo jest i będzie nieodłączną częścią naszego życia. I tak, jak możemy wybierać życie w lęku, możemy wybrać życie z odwagą.

A teraz weź kartkę papieru, długopis i do dzieła:

……..

?Moja prywatna katastrofa?

……

Zrób listę, którą nazywam ?moją prywatną katastrofą?. To obraz tego, co najgorszego może Ci się przydarzyć, jeśli podejmiesz działanie. I jeśli na tej liście nie znajdzie się epidemia ptasiej grypy, zwiększenie głodu na świecie, czy czyjaś nieuchronna śmierć to chyba nie jest tak źle jak myślisz.

…..

Zmierz się z lękiem

…..

  1. Czego naprawdę się boisz ?
  2. Gdybyś miała 100% pewności na sukces swego działania to jakie działania byś podjęła?
  3. W których sferach swojego życia odczuwasz najsilniejsze lęki przed: krytyką, porażką, sukcesem, ośmieszeniem, odrzuceniem?
  4. Gdybyś dostała w spadku 10 milionów złotych to, co byś zmieniła w swoim życiu? Jaki wielki cel byś sobie wyznaczyła?

 

A Ty, co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?

Podziel się w komentarzach, co myślisz. Twoje uwagi są dla mnie niezwykle cenne.

odWAŻNEGO życia życzę Ci, Magda