Emocjonalne trzęsienie ziemi. Ta chwila, w której brakuje Ci powietrza i masz wrażenie, że rozpadniesz się na kawałki i ostatnimi siłami próbujesz uchwycić się czegokolwiek, kogokolwiek, byle odsunąć przeszywający ból na bok. Znasz to uczucie?

To jedne z tych momentów, które okradają nas ze wszystkiego, nawet z poczucia własnej wartości.

Każdy z nas, choćby przez chwilę, marzył o pięknej miłości, która nie ugnie się pod wpływem czasu. Wszyscy wiemy, jak chcemy kochać  i jak chcemy być kochani. Niestety często zapominamy  dwóch fundamentalnych kwestiach:

-że pod drugiej stronie naszych oczekiwań jest drugi człowiek- prawdziwy, czujący, inny od nas. Problem w tym, że tak naprawdę to szukamy czegoś, a nie kogoś.

-że najważniejszy związek jaki tworzymy w naszym życiu to związek  z sobą samym

Uczucie pustki popycha w relacje, które tylko potęgują zagubienie i dają złudne poczucia bezpieczeństwa, bo przecież jesteśmy z kimś. Złudne, ale też bardziej znośne, niż bycie samemu. Samotność przeraża. Dlatego idziemy na największy kompromis- dotyczący nas samych.

Ile jesteś warta? Czy możemy wycenić siebie? W świecie, w którym na każdym kroku „wycenia się” drugiego człowieka, takie pytanie pewnie ma rację bytu, chociaż budzi mój wewnetrzny niepokój. Dlatego chcę, abyś to pytanie zastąpiła innym, ważniejszym:

Czego jesteś warta?

Jesteś warta miłości.

Jesteś warta tego, by dawać sobie wsparcie, którego potrzebujesz.

Jesteś warta tego, by inni odnosili się do ciebie z szacunkiem.

Jesteś warta wszystkiego, co sprawia, że czujesz się piękna i radosna.

Jesteś warta…..

Czego jesteś warta?