Niedoskonała-wystarczająca

Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy

3 dni. Warsztaty, wędrówka w asyście psów zaprzęgowych, odpoczynek. Przystań Empatia.

Życie całym sercem oznacza autentyczne i pełne zaangażowanie się w nasze życie z poczuciem własnej wartości.

To pielęgnowanie odwagi, współczucia i relacji. Abyś mogła budzić się i zasypiać z myślą „tak, jestem niedoskonała, mało odporna i czasami się boję, ale nie zmienia to faktu, że jestem jednocześnie dzielna i godna miłości oraz poczucia przynależności”.

I o tym właśnie jest ten warsztat!

W trakcie warsztatu będziemy przyglądać się 10 wskazówkom autentycznego życia, tj. współczucie wobec siebie i prawdziwość, radość i wdzięczność, kreatywność, czy zabawa i wypoczynek, abyś mogła dać sobie spokój z tym, kim powinnaś zostać, i pogodziła się z tym, kim naprawdę jesteś.

Odpowiemy sobie m.in. na poniższe pytania:

 • Jak pogodzić się z własną niedoskonałością?
 • Jak troszczyć się o to, co nam pomaga, a odpuścić sobie to, co trzyma nas w miejscu?
 • Jak pokonać przeszkody, które stają na drodze do życia całym sercem?
 • W jaki sposób możemy wzbogacić swoje życie?

„Kiedy decydowałam się na warsztat Niedoskonała – wystarczająca byłam przede wszystkim NIEDOSKONAŁA. Wiele takich myśli było w mojej głowie, wiele ocen i słów krytyki wobec siebie. Jednocześnie coraz bardziej chłonęłam filozofię Brene Brown i coraz mocniej czułam, jak bardzo jej doświadczenia i jej słowa są mi bliskie.
Na udział w warsztacie zdecydowałam się również z uwagi na moją miłość do zwierząt oraz szacunek dla ludzi, którzy całym sercem angażują się w pomoc tym skrzywdzonym, porzuconym i niechcianym. I tak oto znalazłam się w miejscu cudownym z wyjątkową i wrażliwą jego Gospodynią. Warsztaty przyniosły wiele wzruszeń, kilka odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, przekonanie, że jestem niedoskonała i owszem, ale jednocześnie WYSTARCZAJĄCA. Wystarczająca, by działać, by tworzyć, by się odważyć, by iść swoja drogą, by być autentyczną. Trzy dni spędzone w Przystani z Magdą i Jej watahą dały mi tyle radości, otwartości na siebie i innych oraz pewności, że jestem wystarczająca własnie, że do dziś czuję ich moc. I działam! Boję się ale/i działam. Jeszcze jedno ważne – spacery z psami – dla mnie bezcenna i absolutnie wyjątkowa część warsztatów. Do dziś tęsknię za nimi bardzo”-Sylwia

Na warsztat zapraszam osoby, które chcą:

 • żyć całym sercem
 • przeżyć wyjątkową przygodę
 • poczuć się dobrze z samą sobą
 • praktykować współczucie wobec siebie
 • zrezygnować z perfekcjonizmu
 • przestać porównywać się z innymi
 • zrezygnować z niespokojnego stylu życia
 • porzucić poczucie, że muszą nad wszystkim panować

Warsztat powstał w oparciu o pracę B.Brown.

Brené Brown jest licencjonowanym pracownikiem socjalnym i pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Houston. Przez dwanaście lat badała wrażliwość, odwagę poczucie własnej wartości oraz wstyd. Wyniki jej badań prezentowano w takich stacjach, jak PBS, NPR, CNN, czy Oprah Winfrey?s Super Soul Sunday. Brown jest autorką dwóch bestsellerów z listy New York Times Z wielką odwagą oraz Dary niedoskonałości. Jest również autorką I Thought It Was Just Me (2007) oraz Rising strong. Jej wystąpienie na TEDx Houston- ?Potęga wrażliwości? jest w dziesiątce najczęściej oglądanych wystąpień na świecie, 14 milionów wyświetleń. Więcej informacji na: www.brenebrown.com.

Jeśli chcesz żyć całym sercem, praktykować odwagę i doświadczać wrażliwości na wiele sposobów, dołącz do nas!

Jak to wygląda w praktyce? 

Warsztaty łącznie trwają 8 godzin i rozbite są na czas pobytu w Chacie. Wędrówka uzależniona jest od warunków pogodowych i kondycji uczestniczek, ale średni dystans to 2 godziny dziennie (1 h rano, 1 h wieczorem). Wędrówka nie jest obowiązkowa, jeśli nie będziesz się czuć na siłach, możesz w każdej chwili zawrócić. Możesz wędrować samotnie z wybranym „wilkiem” lub w grupie z innymi kobietami.

Wszystkie współpracujące z nami zwierzęta są zwierzętami po przejściach. Każda uczestniczka otrzyma pas maszerski, do którego będzie podpięty pies.

Magdalena Kluszczyk– Facylitator Daring Way TM oraz Rising Strong TM, psycholog, coach.

Jestem jedną z dwóch osób w Polsce, które ukończyły program The Daring Way TM ucząc się pod czujnym i wrażliwym okiem Brene Brown. Ukończyłam również akredytowaną przez ICF Szkołę Coachów „The art and science of coaching” prowadzoną przez Erickson College International z Vancouver, psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz Filologię Polską na Uniwersytecie Śląskiem. Prowadzę rozwojowe wyprawy w asyście psów zaprzęgowych- Wędrującą z wilkami.

Co mówią uczestniczki?

Przystań Empatia to najlepsze określenie miejsca, które stworzyła Magda. To miejsce magiczne w każdym względzie, położone na końcu cichutkiej wioski pod lasem, miejsce w którym można poczuć, że czas płynie wolniej, spokojniej a tym samym skłania do zatopienia się i wsłuchania we własne serce. Doświadczenie bycia tam, opieka Magdy, jej wielkie serce, praca warsztatowa i czereda jej wspaniałych husky na długo pozostaną w mojej pamięci. A z upływem niedługiego czasu po powrocie stamtąd widzę zmianę w postrzeganiu siebie. Ciągle jeszcze z pewną nieśmiałością małej dziewczynki myślę o niektórych aspektach w moim życiu ale czuję, że nastąpił zdecydowany przełom, właśnie dzięki pracy, którą tam zrobiłam w asyście Magdy i wspaniałych dziewczyn. Nie czekajcie i nie zwlekajcie, bo nie ma innej chwili niż teraz.

Joanna

Przystań Magdy to miejsce niezwykłe dla mnie, niesamowita gościnność mieszkańców tych stałych jak i tymczasowych, energia jakiej doświadczyłam była niesamowita. Obecność psich przyjaciół uczy pokory, cierpliwości ale też zabawy i miłości. Połączenie warsztatów bardzo emocjonalnie intensywnych ze spacerami z psami które wymagają wysiłku i aktywności jest idealne. Można złapać oddech w lesie, porządnie się zmęczyć aby potem z wolna głową zanurzyć się w świat emocji. Dla mnie niezwykłe było tez jak szybko uczestniczki znalazły nić porozumienia i mogłyśmy rozmawiać cały czas do późnej nocy. To był jedyny w swoim rodzaju warsztat jakiego doświadczyłam i mam ochotę na jeszcze.

Basia

Drogie Wilczyce, zacznę od początku. Wydarzenie o wyprawie do Przystani Empatia znalazło mnie. Wieczorem. Po bardzo dłuuuugim dniu. Nie był to ten dzień gdy wszystko Ci się udaje i masz w sobie tęczę i pozdrawiasz każdego napotkanego przechodnia. O nie! Gdy zostałam odnaleziona przez Przystań, wiedziałam, że muszę tam pojechać. Znasz ten stan, po prostu Wiesz i koniec! Od tego momentu zaczęłam marzyć o tym miejscu. „O Tym Miejscu” zapytasz? Tak „O Tym Miejscu”. Magia? Magii nie ma wtedy gdy na swojej drodze nie masz znaków, jesteś w połowie sobą, dawno zapominałaś o sobie i szukałaś skrawka pewności w sobie – to potrzebujesz magii. Magia się wydarzyła. Wróżki? Zamek? I karoca? Prawie! Spotkałam magiczne Kobiety, chyba bardziej Dziewczyny Wilczyce. Otoczyły mnie wszystkim co zgubiłam, o czym zapomniałam. Magda – jeśli znasz to uczucie wtulania się w ulubiony i najcieplejszy koc – to to jest Magda! To ta emocja, kiedy wiesz, że już wszystko będzie dobrze. Spotkałam Psy. Każdy z historią o jakich zazwyczaj nie słuchasz, lub omijasz post z takim dramatem – bo przecież, jesteś za słaba, by o tym czytać, no bo boli…Ej! Ale to ma miejsce! Nie spuszczaj wzroku. I te właśnie Psy sprawiły, że powrót do SIEBIE, stał się najprzyjemniejszą drogą na ziemi. Nie ma szansy, bym wykluczyła z serca Moją Watahę, powiem więcej – jestem wciąż zakochana w każdej minucie, którą spędziłam w Przystani Empatia i w każdej Magicznej Dziewczynie, którą tam spotkałam. Dziękuję.

Olga

Dziś dudnił mi temat – zupa bananowa, burgery buraczane, pyszna konfitura i sytuacja jak Magda wieczorem, po ciemku szła przez las 2 km żeby kupić dla nas twaróg na śniadanie .
Jaką miłością i ciepłem emanowała – każdego dnia i w każdej chwili, choć nie trudno się domyśleć, że nie było Jej łatwo bo to pierwsze warsztaty jakie prowadziła w Przystani …. Myślę, że postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę ….a wszystko zrealizowała z taką łatwością , spokojem , dojrzałością , ciepłem i niesamowitą energią, która pozostała w nas do dziś i ciągle się rozrasta .
Pierwszy raz w życiu spotkałam się z taką empatią i akceptacją drugiego człowieka takim jakim jest i taką ogromną miłością bezwarunkową do każdej istoty żyjącej . Od czasu pobytu w Przystani moje postrzeganie mnie samej bardzo się zmieniło .
Od wielu lat pracowałam nad sobą i ciągle czegoś nie mogłam ,,,przeskoczyć … ciągle coś mnie cofało ….. dziś już wiem co to i dlaczego w końcu zrozumiałam to, co było mi tak potrzebne .Że będąc niedoskonałą to…. nic złego . Że taka jaka jestem – jestem wystarczająca i wiele warta. Nawet z moim słabnącym ciałem, często z bezsilnością i tym wszystkim co się we mnie i ze mną dzieje.Zawsze miałam wiele empatii dla innych , a dla siebie ciągłe wyzwania .To Magda, dziewczyny i psy z którymi stworzyłyśmy stado, pokazały mi jak można żyć , jak można być sobą i czuć się z tym niesamowicie . Taką prawdziwą – z niemocą, ze smutkiem, z problemem, z ranami , z miłością, z radością , ze spełnieniem , z zachwytem , z ciepłem i z lękiem, z podziwem i z nieznanym, z marzeniem i z całą paletą emocji , nawet tymi pełnymi rozpaczy, z zagubieniem i z mądrością , z wizjami i przeczuciami i ze wszystkim tym co tylko można mieć w swoim bagażu doświadczeń .Byłam jedyną osobą która najmniej chodziła z psami bo zwyczajnie moje serce nie dawało rady . A mimo to, psy traktowały mnie jak osobnika ze stada, akceptowały, spędzały czas na pieszczotach…. Tworzyliśmy niesamowity team <3 Od wielu lat powtarzam, że ludzie których spotykamy na naszej drodze to lustra – nasze lustra, pokazują nam swoim zachowaniem tak na prawdę to, co mamy w sobie, co myslimy o sobie i czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy …. W Przystani Empatia , od Magdy i Mojej Watahy dostałam wszystko to, czego potrzebowałam, aby móc dalej iść drogą którą wybrałam i żyć . Tam spotkałam Najpiękniejsze Lustra w moim życiu ! Nic się temu nie może równać – To Miłość, Autentyczność i Akceptacja w najczystszej postaci.
DZIĘKUJĘ <3

Dorota

Gdzie?

 

Miętowa Dolina, Baligród, Roztoki Dolne 16

 TERMINY:

20-22.10. 2017

 

(piątek, godz. 16.00)- (niedziela godz. 14.00)

+ INDYWIDUALNA SESJA ZDJĘCIOWA ZE STADEM

UWAGA! Dojazd we własnym zakresie. Jeśli będziesz mieć problem to pomożemy 🙂

Twoja inwestycja:

799 zł. // 2x 399,5 zł.

Cena zwiera: warsztaty, wędrówki w asyście psów zaprzęgowych, materiały do pracy, pełne wyżywienie, 2 noclegi w chacie.OPŁATA ZA CAŁOŚĆ

799 zł.

DWIE WPŁATY PO 399,5 zł.

MASZ PYTANIE?

15 + 6 =

Znajdź w sobie odwagę, aby robić to, czego się boisz!

Wystarczy, że wpiszesz swoje imię i adres mailowy, aby dołączyć do wyzwania.

Sprawdź maila!