Najpewniejszym sposobem na zmienianie świata

jest uwierzenie w kogoś. Ja w Ciebie wierzę. 

Nie bój się zmian. Ty jesteś zmianą!

Witaj,

nazywam się Magdalena Kluszczyk.

Psycholog, coach, facyliatorka The Daring Way™, Rising Strong™, Dare to Lead™ (Brené Brownoraz Playing Big (Tara Mohr). Założycielka Szkoły Odwagi oraz rozwojowych wypraw w asyście psów zaprzęgowych „Wędrująca z wilkami”. Najczęściej spotkasz mnie w lesie, z plecakiem na plecach i psiakiem przypiętym do pasa.

Specjalizuję się w tematyce wstydu, odwagi, wrażliwości i autentyczności. Organizuję rozwojowe wyprawy w asyście psów zaprzęgowych. W 2018 roku założyłam Szkołę Odwagi „Jesteś Rewolucją- One Girl With Courage Is A Revolution”. 

 

 

Jak zaczęła się moja wędrująca przygoda?

Wrzesień 2011. Z ekscytacją mieszającą się z lekkim podenerwowaniem wsiadam w samochód i wyruszam w długą drogę. Gdzieś w samym centrum Polski czekają na mnie cztery łapy. Silny charakter, upór, niezależność i walka. Ja zbyt słaba, on zbyt silny.  To był początek. Tak rozpoczęłam się moja wędrówka, która trwa nieprzerwanie do dziś.

 

Zwierzęta były w moim życiu od zawsze. Porzucone, skrzywdzone, potrzebujące pomocy. Gatunek nie miał znaczenia. Dwie myszki- nieudany prezent mikołajkowy, świnki morskie, których zapach drażnił właścicieli, króliki-przyszły obiad pewnej rodziny, papugi- zbyt skrzeczące, żółw bogu ducha winny, psy i koty- niepotrzebny balast. Miłość do zwierząt jest we mnie od zawsze. Jednak nie jest to łatwa miłość?jak wszystko, co robimy ma swoją cenę.

 

W kręgu miłośników psów północy krąży takie powiedzenie- jeśli raz weźmiesz husky to albo będziesz miał kolejne, albo więcej takiego błędu nie popełnisz. I były kolejne. Upodlone przez człowieka, skrzywdzone. Chorobę, czy skrajne zagłodzenie da się wyleczyć, ale rany psychiczne pozostawiają po sobie ślad. Najcenniejszą lekcją, jaką odebrałam od życia to zwierzę, które trzęsie się na twój widok, które widzi w tobie całe wyrządzone zło, a tym możesz tylko czekać, tworząc przestrzeń do zaufania- LEKCJA POKORY.  Ogrom bezdomności poraził mnie, ale jeszcze bardziej to, do czego zdolny jest człowiek.

 

Ale wciąż wierzę, wierzę w dobro ludzi, dlatego sensem mojego życia stało się wspieranie kobiet w ich wybranej drodze, aby odważyły się dzielić ze światem swoim wewnętrznym bogactwem, aby odnalazły swój głos i podążały za nim. Wciąż jest tyle do zrobienia!

I to od nas zależy, w jakim świecie będziemy żyć!

 

Wierzę, że najpiękniejsze jest życie, które ma cel, że każdy z nas ma w sobie niezwykły potencjał, którym może się dzielić ze światem, że empatia jest miarą człowieczeństwa, że wyzwania kształtują nasz charakter, że zmieniając siebie możemy zmieniać świat.

 

Wędrująca z wilkami zrodziła się z potrzeby podzielenia się tym, czego sama doświadczyłam- lęk, zagubienie, umniejszanie własnej wartości po siłę, empatię, odwagę i wrażliwość, która narastały z każdym kolejnym krokiem.

 

Wędrująca z wilkami  to także moja firma, dzięki niej i Wam drogie kobiety, mogę nieść pomoc potrzebującym. Wszystkie zwierzęta, z którymi pracuję (i wy w trakcie wędrówek) są zwierzętami po przejściach. Część z nich czeka na nowy dom. Biorąc udział w wyprawach dokładasz cegiełkę w budowanie lepszego świata, dajesz nadzieję tym najbardziej potrzebującym.

 

Wędrówki ku sobie, życzę Ci.

 

 

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Znajdź w sobie odwagę, aby robić to, czego się boisz!

Wystarczy, że wpiszesz swoje imię i adres mailowy, aby dołączyć do wyzwania.

Sprawdź maila!