girl-768686_1280

Nie wiem,  czego pragniesz najbardziej. Nie wiem, jakie marzenia skrywasz na dnie serca. Ale wiem,  jak to jest, gdy pragnie się czegoś z całych sił i jednocześnie boi się zrobić krok do przodu.

Droga do  własnych marzeń  to często samotna podróż. Nie wszyscy cię zrozumieją, nie wszyscy będą cię wspierać. Dla mnie droga w kierunku własnych marzeń to również spotkanie z własną ciemnością.

Możemy odmawiać sobie prawa do szczęścia i radości.

Możemy biczować się za każdą porażkę.

Możemy nie czuć się warte tego, by kochać i być kochane.

Możemy…

Ale możemy również wręczyć sobie bilet w jedną stronę. Bilet, na którym będzie napisane JESTEM WAŻNA. I z tym biletem w ręku, krok po kroku, iść w kierunku tego, co rozpala nasz umysł i serce.

Jeśli chcesz mieć coś, czego nigdy nie miałaś, musisz zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robiłaś.

To, czego się boimy jest zawsze za nami. Wyobraź sobie linę, która oplata twoje ciało  twoją i ciągnie do tyłu- tak funkcjonuje lęk. Dusi i powstrzymuje. Przed sobą masz odwagę, ryzyko i wiarę. Możesz stać pomiędzy nimi i czekać, aż ktoś inny zmieni  coś za ciebie. Możesz też zrobić krok do przodu i próbować, próbować, próbować.

Czy lęk dalej będzie Ci towarzyszył?

Przypuszczam, że tak.

Czy z każdym krokiem będzie łatwiej?

Nie wiem. Ale wiem, że warto.

Wiem, że jeśli nie będziemy ustawać w usiłowaniach to wcześniej, czy później zmniejszy się jego władza nad nami. Odwaga jest ZAWSZE silniejsza od lęku, ale musisz opowiedzieć się po jej stronie.  

Musisz wybrać.

Co wybierasz?