Z wielką odwagą w Nepalu™

13.04-24.04.2020

Najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować temu światu, to podarowanie tego, kim jesteśmy.
Zapraszamy Cię w niezwykłą i głęboką podróż ku odwadze, która zaczyna się od zdjęcia maski i pokazania swego prawdziwego oblicza. 

 Z wielką odwagą – The Daring Way: Show Up, Be Seen, Live Brave™

Poruszający i głęboki warsztat stworzony w oparciu o pracę dr Brené Brown, zaprojektowany tak,  abyś mogła w pełni zrozumieć i określić, co oznacza dla Ciebie życie Z WIELKĄ ODWAGĄ każdego dnia, w relacjach, w pracy. Abyś mogła zrozumieć, jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami i jak przewodzimy.

Sercem tej pracy jest wrażliwość, dzięki której możemy:

 • praktykować odwagę, stawiać granice i pokazywać się światu takimi, jakimi jesteśmy naprawdę
 • zrezygnowanie z myślenia „co pomyślą o mnie inni”
 • wzmacniać umiejętności współczucia wobec siebie

Ten warsztat to unikalne połączenie pracy na wielu poziomach. Dzieląc się, ucząc i odkrywając doświadczysz mocy i głębi tego procesu. Wszystko po to, abyś mogła pokazać siebie w pełni, pozwolić się zobaczyć i żyć odważnie.

TEN WARSZTAT KIERUJĘ DO OSÓB, KTÓRE CHCĄ:

 •  pokazywać siebie w relacjach, w życiu, w pracy
 • zerwać z umniejszaniem siebie i swojego potencjału
 • działaś szerzej, mocniej i pełniej w różnych obszarach swojego życia
 • zrzucić z siebie zbroję perfekcjonizmu
 • wyzwolić się z sideł wewnętrzna krytyka
 • nauczyć się, jak radzić sobie z lękiem przed oceną, który skutecznie powstrzymuje ich przed wejściem na arenę
 • objąć wrażliwość, a nie uciekać przed nią
 • zakończyć gonitwę za zewnętrzną akceptacją
 • w pełni wykorzystać czas i talent, jaki mają, aby wnieść swój wkład do tego świata
 • stawiać jasne granice
 • kochać i żyć całym sercem

Ten model pracy został stworzony przez doktor Brené Brown

Brené Brown jest licencjonowanym pracownikiem socjalnym i pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Houston. Przez czternaście lat badała wrażliwość, odwagę poczucie własnej wartości oraz wstyd. Wyniki jej badań prezentowano w takich stacjach, jak PBS, NPR, CNN, czy Oprah Winfrey’s Super Soul Sunday. Brown jest autorką dwóch bestsellerów z listy New York Times Z wielką odwagą oraz Dary niedoskonałości. Jest również autorką I Thought It Was Just Me (2007) oraz Rising strong, Dare to lead. Jej wystąpienie na TEDx Houston- „Potęga wrażliwości” jest w dziesiątce najczęściej oglądanych wystąpień na świecie, 14 milionów wyświetleń. Więcej informacji na: www.brenebrown.com.

 CZEGO SIĘ MOŻESZ SPODZIEWAĆ?

 • obudzisz w sobie odwagę i ufność we własne siły
 • otworzysz serce przed samym sobą i przed innymi (im większe zaangażowanie w ten proces, tym więcej z niego wyniesiesz)
 • doświadczysz odwagi, które rodzi się w nas, gdy uznajemy nasz lęk
 • nauczysz się kultywować życie całym sercem poprzez autentyczność, wrażliwość i współczucie wobec siebie
 • pozwolisz odejść perfekcjonizmowi i obawom „co ludzie pomyślą”
 • wyciszysz wewnętrznego krytyka i pogłębisz poczucie własnej wartości i przynależności
 • określisz swoją relację ze wstydem
 • będziesz praktykować empatię i współczucie wobec siebie
 • NAUCZYSZ SIĘ, JAK WYBIERAĆ ODWAGĘ NAD KOMFORTEM!

+ niezapomniane wrażenia z pobytu w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie!

Nepal, magiczna kraina położona na szczycie świata. Każdemu, kto go odwiedzi zostawia miłe uczucie gilgotania w sercu i błogiej tęsknoty. Po prostu chce się wracać, do tych zapierających dech w piersiach przestrzeni, majestatycznych widoków najwyższych gór świata, do rozradowanych twarzy ludzi „niezniszczalnych”, do uspakajających odgłosów modlących się mnichów, do kolorów i zapachów. Nic  dziwnego, że od lat ludzie z całego świata odwiedzają ten kraj nie z tej Ziemi, żeby znaleźć się w otoczeniu wielkich ośmiotysięcznych bóstw, które bezwstydnie, w pełnej okazałości prezentują nam swój wdzięk i potęgę. Rzucają urok, który pozwala nam zrobić krok do tyłu i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Idealne miejsce, żeby zrelaksować pędzące myśli i złączyć się z naturą, usiąść i patrzeć, oddychać, czuć. Po prostu być.

CO JESZCZE CZEKA NA CIEBIE W NEPALU?

 

Tygodniowy treking wzdłuż zapierającej dech w piersiach doliny Langtang, u stóp pasm górskich znajdujących się na północ od stolicy Kathmandu. Trasa przez dolinę Langtang wiedzie w górę rzeki, przez sosnowe, rododendronowe i bambusowe lasy, następnie przez pastwiska, na których pasą się konie i jaki oraz przez alpejskie łąki w okolicy Kanjin Gompy, z której można podziwiać najwyższe szczyty z dominującym Langtang Lirung (7227m). Szczyty te są bezpośrednio położone przy granicy z Tybetem. Są to idealne tereny jako alternatywa zatłoczonych tras Annapurny czy Everestu.

Dolina Langtang powoli odbudowuje się po trzęsieniu ziemi w 2015 roku, rozwój turystyki w tym regionie jest teraz wielką pomocą dla nieustannie uśmiechniętych mieszkańców.
Kilkugodzinne wędrówki po himalajskich dolinach wycisną z nas odrobinę potu, ale spokojnie, każdy w swoim tempie, zawieszając oko bądź obiektyw na czym tylko zechce. Zresztą przekonamy się, że czas tam płynie zupełnie inaczej.

Będziemy zatrzymywać się w małych wioskach, w przytulnych lodgach prowadzonych przez pełnych werwy miejscowych ludzi. Gotować regionalne potrawy będą nam babki, które zadziwią nas swoją energią i zarażą dobrym duchem. Wszędzie biegające dzieci, zwierzęta, słońce, cisza, natura.
W jednej z wiosek u szczytu naszej wędrówki (Kanjin Gompa, 3860m n.p.m.) zatrzymamy się na dłużej, żeby porozciągać mięśnie i nie tylko. Gwoździem programu będzie warsztat „The Daring Way TM”, którego opis znajduje się niżej.

Poza trekkingiem nacieszymy nasze oczy prastarymi zabytkami Kathmandu – stolicy Nepalu. Wąskie uliczki, rzeźby bożków hinduskich, wielkie świątynie, sklepiki ze wszystkim, i oczywiście zapachy gotujących się pierożków momo. W tym mieście naprawdę można na chwilę cofnąć się w czasie i przestrzeni.

Warszawa/Kraków – Kathmandu – Warszawa/Kraków

Dzień 1. Wylot z Polski
Dzień 2. Przylot do Katmandu i transfer do hotelu
Dzień 3. Przejazd prywatnym busem do Syabrubesi
Dzień 4. Trek do Lama Hotel
Dzień 5. Trek do Mundu
Dzień 6. Trek do Kyanjin Gompa
Dzień 7. Warsztaty w Kyanjin Gompa
Dzień 8. Trek do Lama Hotel
Dzień 9. Trek do Syabrubesi i powrót do Katmandu
Dzień 10. Zwiedzanie Katmandu
Dzień 11. Wylot i powrót do Polski

POZNAJ NAS

Maria Pilecka. Właściwie Marysia. Właściwie Marysia. W chwili obecnej najbardziej jestem podróżniczką. Już w dzieciństwie rodzice zasiali we mnie ziarno miłości do gór, a w 2010 roku pokazali mi Nepal. Ziarno zakiełkowało. Jak tylko skończyłam studia psychologiczne, spakowałam plecak i wyjechałam po więcej. Indie, Nepal, Himalaje, wracam tam każdego roku, nie mogę przestać. Zrodziła się we mnie
potrzeba pokazania tego świata innym, podzielenia się doznaniami.
Zapraszam więc w niezapomnianą podróż.

Magdalena Kluszczyk

Jestem psychologiem, coachem, certyfikowanym facylitatorem Daring Way™, Rising Strong™, Dare to Lead™ (uczennicą  Brené Brown).

Specjalizuję się w tematyce wstydu, odwagi, wrażliwości i autentyczności. Organizuję rozwojowe wyprawy w asyście psów zaprzęgowych. W 2018 roku założyłam Szkołę Odwagi „Jesteś Rewolucją- One Girl With Courage Is A Revolution”.

Wyjazd przeznaczony jest dla osób, które mogą obejść się bez luksusów i lubią aktywnie spędzać czas.

Trasa trekkingu została dobrana tak, aby nie była bardzo wymagająca, jednak należy liczyćsię z tym, że będą to kilkugodzinne dzienne wędrówki górskie.
Kto nie lubi się zbytnio męczyć, gwarantuję, że widoki i atmosfera pozwolą zapomnieć na chwilę o przyspieszonym oddechu.
Na trekkingu będziemy spać w prostych schroniskach, gdzie potrzebne będą nam śpiwory. Można zabrać swój z domu, bądź kto nie ma, wypożyczyć lub zakupić na miejscu. Pakujemy się w plecaki (40l-60l), które zdecydowanie ułatwią pracę porterom.
Bardzo ważne, aby paszport był ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty wyjazdu.

Całkowity koszt: 5000 zł. + 3000/3500 zł bilet lotniczy

 Cena zawiera:

* transfery lotniskowe
* pozwolenia na wejście do Parku Narodowego
* 3 noclegi ze śniadaniem w Katmandu
* przejazdy prywatnymi jeepami do i z miejsca rozpoczęcia/zakończenia trekkingu
* zakwaterowanie podczas trekingu – 6 nocy
* wyżywienie (3 posiłki dziennie) na trekkingu
* przewodnik Nepalski w górach i w Kathmandu
* porterzy (jeden na dwóch uczestników)
* uczestnictwo w warsztacie „Z wielką Odwagą TM”

Cena nie zawiera:
* biletów lotniczych (około 3500 zł)
* wizy do Nepalu: 25$
* wyżywienia w Kathmandu (oprócz śniadań) (3-10$ za posiłek)
* kieszonkowego na drobne smakołyki oraz napoje na treku
* zwyczajowych napiwków dla porterów i przewodnika (50$)

* ubezpieczenia

 

Rezerwacja miejsca wiąże się z wpłatą bezzwrotnego zadatku w wysokości 1,5 tys. złotych (rezerwacja biletu na samolot), reszta kwoty rozłożona jest na dogodne raty. Ostatnią ratę należy uiścić do 10.03.

Masz pytanie? Napisz do nas: magda@magdalenakluszczyk.pl

Znajdź w sobie odwagę, aby robić to, czego się boisz!

Wystarczy, że wpiszesz swoje imię i adres mailowy, aby dołączyć do wyzwania.

Sprawdź maila!